Setkání mládeže děkanátu Přerov

7. prosince - formační setkání animátorů z děkanátu Hranice, Kroměříž a Přerov na faře v Přerově

13. prosince - modlitby mládeže, asi v Předmostí

14. prosince - adventní duchovní obnova pro mládež, v Přerově na faře

20. prosince - schůzka animátorů, od 17:30 taktéž na faře, kdyby to šlo

10. ledna - modlitby mládeže v Dřevohosticích

18. ledna - turnaj v kuželkách

Modlitby mládeže Kojetín:

Na listopadové modlitby mládeže se mladí sjeli do Kojetína. Netradičně tato akce neprobíhala kvůli nehodícím se podmínkám pro program v kostele nýbrž na faře. Tématem tentokrát byly misie. Nejdříve jsme se dozvěděli, co to misie je, a jak je to s misiemi aktuálně ve světě. Potom následovala společná modlitba za celosvětové misijní dílo. Následně přišla na řadu přednáška.

Pozvání organizátorů totiž přijala Jana Jeklová, která pracovala rok na salesiánské misii v Keni. Jana si pro nás připravila velmi obohacují přednášku. Od jejích prvotních myšlenek zahrávajících si s dobrovolničením se dostala až k drsným podmínkám v Keni. Jana pracovala v centru, které přijímalo chlapce z ulice, zajišťovalo jim vzdělání a tím i lepší vyhlídky. Zmínil bych myšlenku, která mě z Janiných slov zaujala nejvíce: Nejdůležitějším co musí dobrovolníci dávat a tím po čem taky děti touží nejvíce je láska. Láska, která jim chyběla v rozpadlých rodinách a během života na ulici. To, že je někdo respektuje, věnuje se jim a soucítí s nimi je to nejcennější.

Po přednášce a oznamech jsme ještě za příjemné atmosféry poseděli a povykládali u  chutného občerstvení.

Adam Kopec

Posílám ještě článek, kdybyste je chtěli použít do Slova

Larpová hra:

Dle zápisků nejvyššího amóna levicijského království musí každý levicijský občan dbát zvýšené opatrnosti kdekoliv mimo vesnice. Bylo totiž spatřeno několik úkazů černě oděných bytostí vystupujících z lesa a nehnutě hledících do světa. Nikdo neví, co jsou zač a proč sem přišli... Taková by mohla být legenda k larpové hře, která se odehrála 9. 11. na území Prosenic u Přerova. Hráči - převážně z naší farnosti, se zde snažili porazit skupiny neznámých temných nájezdníků, kteří museli být najmuti z externích řaď již zkušených larpařů. Samosebou měli lepší výzbroj i schopnosti, proto se levicijští obránci museli neustále snažit vylepšovat například kouzelnými amulety či prsteny a získat léčivé lektvary na léčbu svých zranění z bojů. Slavného vítězství by Levicije však nedosáhla bez obětavé pomoci místního kováře, alchymistky a odvážného gardisty, kteří za pomoc od hráčů nabízeli ke koupi různé předměty a služby. Situaci nakonec pomohl i žid, který svým kasínem a arénou zásoboval hráče penězi. I přes chmurné počasí a občasný déšť se akce zúčastnilo 40 dobrodruhů, kteří svedli nespočet bitev a hru si snad užili.

Siege Wulf

Zaměření: