Pro všechny

15:00        Společné setkání s občerstvením

17:00        Koncert duchovní hudby

18:30        Večerní mše svatá

Mše svatá v kapli v Dluhonicích

Dluhonice

Živý růženec

Růženec byl vždy prostředkem pro šíření víry a úcty k Panně Marii. Papežové ho doporučovali pro jeho bohaté duchovní plody. Při modlitbě růžence přemýšlíme nad tím, co dobrého pro nás Bůh vykonal. Pět tajemství radostného růžence nám připomíná události Ježíšova narození, růženec světla rozjímá o životě Pána Ježíše, bolestný o Ježíšově utrpení a slavný o slávě Vzkříšení.

Společné ekumenické modlitby

SPOLEČNÉ EKUMENICKÉ MODLITBY ZA JEDNOTU KŘESŤANŮ

ŽIVOT KŘESŤANA
 MLÁDÍ - DOSPĚLOST - STÁŘÍ
 Pondělí 15. ledna 2018 v 1700 hod.  v prostorách Armády spásy   Přerov, 9. května 107    Promluva: Zdeněk Mlčoch, Církev římskokatolická
 Úterý 16. ledna 2018 v 1700 hod. v kostele Českobratrské církve evangelické   Přerov, Č. Drahlovského 1   Promluva: Ladislav Melkus, Církev bratrská

Světec měsíce

Svatý Alois Guanella

Italský kněz a zakladatel kongregace Dcer Panny Marie od Prozřetelnosti a Služebníků lásky

Alois se narodil jako devátý z třinácti dětí 19. prosince 1842 v Campodolcino v Itálii. Doma vládlo rodinné teplo, ale také střízlivost a štědrost. Každý den se společně modlili růženec. Alois si z rodiny odnesl schopnost obětovat se a tvrdě pracovat, velikou trpělivost a pevnost v rozhodnutích a zároveň velikou víru.

Rosteme ve víře - Biblistika

NOVÝ ZÁKON

Pavlovy listy – 1. část

Život sv. Pavla

Prodejna na faře

Jak ten čas letí… Začátkem října to už bude jeden celý rok, co máme naši prodejnu „Na faře“ v nových, větších prostorách.

Rosteme ve víře - Biblistika

Jak číst správně Bibli

Začínáme od Nového zákona. Pročítáme-li zajímavé příběhy ze života mužů a žen, jak nám je Bůh nechal zaznamenat v Bibli, mohou nám přinést praktické poučení o tom, jaký způsob jednání člověka je správný. Stejně tak pochopíme, čemu je lepší se v životě raději vyhnout. Ten, kdo nás stvořil, přece nejlépe ví, co je pro nás dobré, a co nám naopak může škodit. Tak k nám Bůh promlouvá.

Výsledky Tříkrálové sbírky 2016

V Tříkrálové sbírce 2016 se v přerovském regionu podařilo vybrat celkem 794 590,- Kč, což je o  34 tisíc víc než v loňském roce.

Benefiční koncert naplnil kostel

Hradišťan v kostele sv. Vavřince

Vystoupení Hradišťanu & Jiřího Pavlici naplnilo ve čtvrtek 17. září 2015 kostel sv. Vavřince v Přerově svými tóny i příjemnou atmosférou. Vyprodané vstupenky ohlašovaly zájem nejen o kulturní zážitek, ale také o projekt Domácí hospicové péče, na kterou byla celá benefiční akce zaměřená. Kromě Hradišťanu jsme přivítali další významné hosty -primátora města Přerova Mgr. Vladimíra Puchalského, náměstka Bc. Tomáše Navrátila, který převzal záštitu nad celým koncertem společně s děkanem P. Pavlem Hofírkem, a také zakladatelku Hospicového hnutí v ČR MUDr.

Prihlásit se k odběru Pro všechny