Život (Co děláme)

Oblastní charita Přerov

Základní informace a kontaktní údaje.

ZPRÁVY Z CHARITY

Milí farníci,

přinášíme Vám zprávy z Charity Přerov.

Tříkrálová sbírka

Pozdrav ze semináře

Je tomu už několik týdnů, co začal nový školní rok, a i v našem kněžském semináři se život vrací do svých kolejí. Po návratu z prázdnin jsme se již tradičně vydali na Velehrad, kde jsme prožili exercicie pod vedením našeho nového spirituála otce Vladimíra Schmidta. Byl to čas modlitby, ztišení i naslouchání. Po exerciciích jsme se však letos nevraceli zpět do semináře, ale využili možnosti strávit týden v nádherném prostředí italských Dolomit.

25. farní ples v Přerově

Zveme všechny, kteří si chtějí zatančit, dobře se pobavit u sklenky vína či jiného dobrého moku, na tradičním farním plese, který se bude konat 18. ledna 2020 ve velkém sále Městského domu Přerov.

Předprodej vstupenek bude probíhat pouze ve farní prodejně. Začátek prodeje bude v druhé polovině měsíce prosince až do 17.1 2020.

Centrum pro rodinu Pavlovice

CPR Přerov připravuje a všechny srdečně zve

Adventní setkávání maminek na faře v Kojetíně.

Každé pondělí od 8.30 - 10.00 hod,začínáme 2. 12. 2019.

Dopolední prostor pro maminky s malými dětmi,které si chtějí popovídat nejen o rodinných radostech,ale navzájem se i podpořit ve víře.

Adventní povídání pro seniory na Domě sv. Josefa v Kojetíně,centrum denních služeb.

Společenství LORENCO

Vážení přátelé,

za Lorenco  Vás srdečně zvu na ŽIVÝ BETLÉM, ale také na zpívání koled PŘED PŮLNOČNÍ MŠI SVATOU. Program SETKÁNÍ U BETLÉMA na BOŽÍ HOD je určen pro všechny z našeho farního společenství a také pro naše spoluobčany a přátele, kteří touží prožít okamžiky v blízkosti našeho Pána, aniž by ho znali. Je to také setkání pro ty, kdo nemohou být se svými blízkými a nechtějí být jen u televize. Program je tento rok složen z koled a čtení povídek od BRUNA  FERREHO.

Libuše Calábková

Zprávy z nemocnice

Děkuji Vám všem, kteří jste přišli na společnou modlitbu růžence do nemocnice. Zvláště dobrovolníkům z farnosti, kteří se zapojili. Měla jsem radost z velkého počtu, přibližně dvaceti lidí. V měsíci listopadu připravujeme mši svatou za naše zemřelé ve čtvrtek 21. 11. 2019 ve 14:30 na LDN II, 4. patro. Všichni jste srdečně zváni.

sestra Marie Goretti

Charita Přerov

Vážení a milí čtenáři,

ráda bych Vám představila novou sociální službu, kterou bude Charita Přerov poskytovat od 1. listopadu 2019 v prostorách budovy U Bečvy 1, kterou donedávna využíval Oblastní spolek Českého červeného kříže, dříve Městské jesle, a který má Charita Přerov v nájmu od Statutárního města Přerova. Touto službou bude Nízkoprahové denní centrum Lorenc (NDC Lorenc). Služba je určena lidem bez přístřeší – bezdomovcům. Smysl této služby vysvětluje již její název.

Oprava střechy kostela sv. Vavřince

Posledním největším stavebním zásahem oprav kostela sv. Vavřince byla výměna dřevěné krovové konstrukce kostela za kovovou dle projektu J. Jandáska v letech 1927-28, při zachování sklonu a výšky střechy; krytina pálená taška – bobrovka s hřebenáči.

Vzhledem k rozloze střechy kostela, rozsahu opravy a finanční náročnosti bude celá oprava střechy kostela sv. Vavřince, rozdělena do několika etap.

Zdravím všechny fanoušky správně fungujících rodin!

Jmenuji se Jarka Rusňáková a od června 2019 pracuji v Děkanátním centru pro rodinu Přerov. Téma rodiny mně vždy zajímala. Už jen proto, že máme s manželem 3 dospělé děti a pět vnoučátek. Všichni se denně potýkáme s tím, jak svoji rodinu ochránit, inspirovat a hlavně bezvýhradně milovat. Není to vůbec jednoduché a někdy se dokonce zdá, že je to skoro nemožné. Křesťanské rodiny mají ovšem velkou výhodu ve víře. Víme, že v tom nejsme sami. Můžeme prosit i děkovat, spoléhat se a to je v dnešní pohnuté době opravdu báječné.

Prihlásit se k odběru Život (Co děláme)